et ru en
Menüü

Euroscola

Euroscola on Euroopa Parlamendi noorteprogramm, mis on mõeldud gümnaasiumite ja kutseõppeasutuste õpilastele vanuses 16-19 eluaastat.

 

Euroscola programmi valitakse koolid konkursi alusel. Konkursid toimuvad 2 korda aastas, sügisel ja kevadel. Euroscola programmist saavad osa võtta need koolid, mis pole viimase 2 aasta jooksul Euroscolast osa võtnud. Euroscola toimub Euroopa Parlamendi hoonetes Strasbourgis Prantsusmaal, ürituse töökeelteks on inglise, saksa ja prantsuse keel. Aasta jooksul toimub kümmekond või enam Euroscolat.

 

Euroscola ametlik koduleht

Euroscola Facebooki lehekülg

 

Euroopapäev meie koolis

Euroopapäev on iga-aastane tähtpäev, millega tähistatakse rahu Euroopas ja kogu Euroopa ühtsust. Euroopa Nõukogu Euroopa päev on ühtlasi Euroopa Nõukogu asutamise aastapäev. Seda nimetatakse sallivuse, inimõiguste ja Euroopa integratsiooni päevaks. Narva Pähklimäe gümnaasiumi õpilased otsustasid sel aastal mitte jääda sellest sündmusest eemale, vaid osaleda aktiivselt Euroopa päevale pühendatud üritusel. Kuna Saksamaa oli nende riikide hulgas, kes ühinesid rahu ja koostöölepinguga esimeste reas, otsustasime Euroopa päeva raames integreeruda Saksa kultuuri. Peamine sündmus oli Saksa keele päev, mis toimus 29. aprillil meie kooli seinte vahel. Ürituste külalisteks olid Saksamaa ja  Austria esindajad, Narva koolide õpetajad ja üliõpilased, ametnikud, ajakirjanikud ning meie kooli 2. – 12. klasside õpilased. Üritus oli mõeldud igale huvirühmale ja vanusele, mis lubas laiendada teadmisi EList, õppimisvõimalustest Euroopas ja lihtsalt integreeruda Euroopa ellu. Kuidas kõik see toimus, lugege edasi.

 

 

EUROOPA PÄEVA KOKKUVÕTE NARVA PÄHKLIMÄE GÜMNAASIUMIS

SAKSA KEELE PÄEV 2019 (GALERII)

 

 

 

European Parliament 

25 October 2019

 

24.-27. oktoobril õnnestus 11.a klassi 20 õpilsel koos saatjatega külastada kaks imelist Prantsusmaa linna - Strasbourg ja Pariis. 
Esimesel päeval, vaatamata pikale ja väsitavale sõidule, olime vaimustunud Strasbouri ilust ja suurepärasest linna miljööst. Selle linna puhtad, hubased tänavad ja suurepärane ilm aitasid meil korraldada unustamatu, elamusi täis jalutuskäigu, mille raames külastasime katedraal Notre-Dame de Strasbourg, vanalinna ja linnaosa Väike Prantsusmaa, kuhu jõudsime jalutades mööda Strasbouri kauneid kanaleid. 


Teine päev, nagu esimenegi, oli täis unustamatuid hetki. Meil avanes võimalus külastada Europarlamenti, kus me veetsime terve päeva parlamendi saadikute rollis Euroscola programmi raames koos teiste õpilastega 25 Euroopa riigist. Kohtumise esimeses osas tutvustas iga riigi meeskond kõigile osalejatele ennast, oma kooli, oma elukohta, seejärel tutvusime hääletamissüsteemiga ja EL peainstituutsioonidega ning samuti omasime unikaalset võimalust esitada küsimusi EL asepresidendile ning kuulata tema arvamust erinevatel teemadel. Pärast lõunat me jagunesime rühmadeks, kus tähtsamaks eesmärgiks oli arutada meie teema kõiki küsimusi, valida inimene, kes suudaks võtta kõik arvamused kokku ja kanda need teistele rühmadele ette. Arutluse käigus saime hindamatu kogemuse inglise keele praktikast ning tutvuda teiste EL riikide esindajatega. Euroscola päeva lõpus, pärast ettekannete esitamist, toimus põnev mäng, punkti pani vaimustav 28 liikmesriigi lipu väljatoomine saali keskele Euroopa Liidu hümni saatel. Päev Europarlamendis oli väga tegus ja täis uusi tutvusi, kasulikku informatsiooni ning positiivseid emotsioone. 


Kolmanda päeva hommikul me sõitsime rongiga Pariisi. Kohale jõudes me registreerisime end hotelli ning asusime kohe ekskursioonile, aga kuna kõik vaatamisväärsused paiknesid kesklinnas, pidime me sinna sõitma metrooga, milles oli omapärane meeldiv atmosfäär. Giid näitas meile kõiki Pariisi tähtsamaid vaatamisväärsusi Cite saarel ja nii mõnedki veel, mulle tundub, et kõige meeldejäävam päeva hetk oli õhtuse Eiffeli torni külastus. Tundsime end nagu muinasjutus, kui saime oma silmadega näha seda vaatamisväärsust, kus me veetsime paar unustamatut tundi. Kõik olid vaimustuses Eiffeli torni külastamisest ja selle ümbruskonnas jalutamisest. 


Viimane päev oli samuti hariv ja informatiivne. Bussiekskursioon andis võimaluse kõigest 3 tunniga nautida Pariisi vaatamisväärsusi ja tutvuda veidi lähemalt mitte ainult pealinna enda, vaid ka kogu riigi ja selle ajalooga. Tähtis on lisada, et see reis andis meile mitte ainult võimaluse viibida Euroopa parlamendis ja sukelduda Prantsusmaa atmosfääri, vaid saada ka lähedasemateks sõpradeks oma klassikaaslastega, paremini neid tundma õppida, veetes nendega koos kõik ööd ja päevad. Samuti tahaks avaldada suurt tänu saatjatest õpetajatele, kes organiseerisid selle reisi ja aitasid selleks põhjalikult ette valmistuda.

 

Polina Vorobjova (11.a klass), Polina Ramenskaja (11.a klass) 

 

PHOTOS

 

 

 

 

 

Narva Pähklimäe Gümnaasium 75024357 Pähklimäe 3, 20605 Narva
Telefon: 356 9820, 581 74100, 585 18140 E-post: mail@pahklimae.edu.ee
Narva Pähklimäe Gümnaasium