Menüü

Ekskursioon Saaremaale

02.06.2023

25.-26.mail käisid 8C ja 8A klassi õpilased koos klassijuhatajate E.Ponomareva, S.Perkmani ja muusikaõpetaja T.Varkkiga retkel Eestimaa saartel.
Muhu saarel sadamasse jõudes läksime kohe miniloomaaeda. Seal saime näha ja teada saada palju huvitavaid fakte seal elavate eksootiliste loomade kohta (jaanalinnud, porcundid, kängurud, sebrad, ponid) ja isegi neid toita. Ebatavalised Inglise tuulikud olid ka meie marsruudi kavas. Selgub, et neid saab kasutada selleks, et "tuult kinni püüda". Saime neid isegi seestpoolt näha. Järgmisena oli õpilastele planeeritud ekskursioon Kuressaare piiskopilinnuses. Selles kaunis kohas räägiti meile lossi legendidest ja ajaloost. Peale lossis ringi käimist läksime öömajale külalistemajja, kus pidasime pikniku ja huvitavaid mänge.
Järgmisel hommikul pärast rikkalikku ja maitsvat hommikusööki asusime teele Syrve poolsaarele. Seal saime korraga nautida vaateid Liivi lahele ja Läänemerele, kuna see poolsaar asub nende vahel. Seda nähtust sai vaadata nii kaldalt kui ka tuletornist. Resoluutsemad tõusid 53 meetri kõrgusele tuletorni. Poolsaarel olime tunnistajaks huvitavale loodusnähtusele: hetkega sukeldusime paksu udu sisse, mis mõne minuti pärast ka kadus. Viimasena meie matkal oli Kaali meteoriitjärv, kus saime jalutada ja õppida selle järve ilmumise lugusid ja legende. Peale kõiki ekskursioone läksime tagasi kodulinna Narva. Kogu reisi marsruudi vältel rääkis palju huvitavaid fakte ja lugusid meid saatnud giid Juri.
Sellised pikad ja huvitavad reisid tulevad kasuks, sest liidavad meeskonda hästi. Samuti nägime ja õppisime palju oma väikese, kuid väga mitmekesise riigi kohta. Meile meeldis see reis väga ja tahaksime sagedamini koolikeskkonnast välja tulla.

Polina Tširkunova, Anastasia Yarushkina (8. klass)