Menüü

"Your Europe, Your Say 2023"

27.03.2023

Narva Pähklimäe Gümnaasiumil oli 23. ja 24. märtsil au esindada Eestit Euroopa Liidu pealinnas Brüsselis toimunud rahvusvahelisel üritusel "Your Europe, Your Say 2023", mille korraldas Euroopa Sotsiaal- ja Majanduskomitee.
Üritus "Noorte arutelud demokraatiast" tõi kokku 35 delegatsiooni Euroopa Liidu riikidest: 100 õpilast ja 30 õpetajat. Eesti delegatsiooni esindasid 3 meie gümnaasiumi üheteistkümnendat klassi: Marika Vallimets, Violetta Petrova, Vlad Grigorjev ja eesti keele õpetaja Olga Žukova.
Programmi eesmärk oli aktiivse arutelu käigus ühiseid ideid genereerides õppida noorte seisukohta EL-i poliitika mõjutamise võimalustest.
Õpilased arutasid ja sõnastasid oma värskeid ja asjakohaseid ideid, hääletasid ja esitasid ettepanekute nimekirja Euroopa Parlamendi esindajatele. Ideede hulka kuulub näiteks Noortevõrgustiku e-platvormi loomine, et tuua kokku kõik aktiivsed noorteliidrid demokraatlikus protsessis. Noored esitasid oma küsimusi ka tuntud poliitikutele.
Õpilased töötasid esimest korda elus europoliitikute koosolekuruumis, hääletasid oma lemmikideede poolt, olles oma töökohtadel.
Tasub veel kord märkida, et YEYS 2023 projekti laekus ligikaudu tuhat avaldust koolidelt üle Euroopa ja Euroopa Liiduga ühinenud riikidest. Narva Pähklimäe Gümnaasium suutis tänu suurele motivatsioonile ja valmisolekule oma õpilaste koolielu igakülgselt mitmekesistada, saada osavõtuks heakskiidu – see oli uskumatu tulemus, sest koolis osalesid paljud koolid, gümnaasiumid ja kutseõppekeskused üle Eesti. võitlus kutse saamise au eest. Tänu sellel Euroopa foorumil osalemisele said meie õpilased anda oma panuse Euroopa Liidu demokraatlikku protsessi!
Meie meeskond tänab ka Euroopa Sotsiaal-majandusliku Komitee eestikeelse tõlke juht @Aivar Paidla, Euroopa Sotsiaal-majandusliku Komitee haldusametnik @Monika Raide ja Põllumeeste Keskliidu tegevjuht @Kerli Ants. üritusel osalemisest täielikuma kogemuse saamiseks.