Menüü

Vabariikliku matemaatikaolümpiaadi tulemused

27.03.2023

Täppis- ja loodusteaduste kool annab teada, et äsja summeeriti vabariikliku matemaatikaolümpiaadi tulemused. Narva Pahklimäe Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Aleksey Ganiukov sai 12. klassi õpilaste seas vabariigi neljandaks.
Pean ütlema, et sel aastal lastele pakutud ülesanded olid nagu kunagi varem rasked. Sellest annavad tunnistust vabariikliku olümpiaadi lõpptulemused, millega saab tutvuda: https://www.math.olympiaadid.ut.ee/html/index.php...
Avatud konkursside tulemuste põhjal tunnistati Aleksey Ganjukov teist aastat järjest Eesti parimaks matemaatikuks 11-12 klassi õpilaste seas!!! Ta võitis ka isikliku karika! (pildil paremal pool)! HURRA!!!
Õnnitleme südamest Alekseid ennast, tema ema Tatjanat ja juhendajaid: Aleksander Vassiljevitš Sutyrin ja Irina Ivanovna Stalyukhina. Braavo, kolleegid! Oleme uhked nii Aleksei kui ka teie üle!
Ees ootavad kvalifikatsioonivõistlused, mis selgitavad välja Eesti esikuus matemaatikut. Nad esindavad meie riiki rahvusvahelisel matemaatikaolümpiaadil, mis peetakse 6.-13. juulini Jaapanis Chibas.
Soovime Lyoshale ja kõigile meie linna parimatele matemaatikutele silma paista ja koondisesse valitud pääseda.
(Täppisteaduste kooli avaldatud materjalide põhjal; foto: A. Sutyrin)