Menüü

Vaatelugemise võistlus

23.03.2023

Kas seda on lihtne, ilma tekstiga eelnevalt tutvumata, poogna pealt lugeda ja mitte niisama, vaid "tunnetusega, tõesti, korrastatult"? Eile proovisime! Ja saime hakkama!
   Kolmkümmend kolm kõige hulljulgemat kooli konkursil "Päralik lugemine" lugesid minuti jooksul ette väikseid proosalõike. Sõbralik ja tähelepanelik, kuid õiglane ja erapooletu žürii hindas nende lugemist mitme kriteeriumi järgi: diktsioon, korrektsus, ilmekus, tempo.
   Selle tulemusel nimetati võitjad - paralleelist üks.Ainult neljanda klassi õpilaste hulgast ei saanud žürii ühte valida ja parimaks osutusid kaks: Maria Muravjova (4a, õp O. Uljanova) ja Matvey Sotskov (4r, õp I. . Blat).
Viienda klassi paralleeli võitis Lana Nazimova (5a, õp L. Skokova). Kõigist kuuendatest klassidest lugesid oma lõiku kõige paremini Nikoleta Kostrichkina (6c, õpetaja Ž. Narõškina) ja seitsmendast klassist Tihhon Kosenko (7a, õpetaja L. Skokova). Kaheksanda klassi paralleelist oli osalejatest kõige ilmekama ja südamlikuma lugemisega Victoria Lenina (8.d, õpetaja I. Blat).
Võistluse võitjaid autasustati aukirjade ja väikeste magusate auhindadega, kuid peaasi, et kõik, kes tulid põnevusega toime, kuulavad kaaslaste lugemist, võrdlevad end teistega ja õppisid seda, mis ikka nii hästi välja ei tule, said tähtsa kogemusi.
MO vene keele, kirjanduse ja ajaloo õpetajad