Menüü

8. märtsil oli 6.A klassi õpilastel õnn külastada linnaraamatukogu

10.03.2023

8. märtsil oli 6.A klassi õpilastel õnn külastada linnaraamatukogu 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse kuulsa kirjaniku Emilio Salgari, 150 jutu ja 84 romaani autori raamatuillustratsioonide näituse avamisel.
"Itaalia Jules Verne" - nii kutsus Salgari, kes lapsepõlvest unistas meremeheks saamisest, kuid tegi nooruses vaid ühe reisi. Salgari sõitis rongiga, meeldis sõita trammidega, kuid kirjutas seiklustest merel; ta õppis palju kaarte, entsüklopeediaid, sest tahtis kapteniks saada, aga ei saanud. Salgari läks tööle ajakirja, kus ta hakkas oma artikleid alla kirjutama järgmiselt: "Kapten Salgari". Üks selle autori kuulsamaid raamatuid on "Must korsaar".
Saavutuste eest kirjanduse vallas löödi Salgari rüütliks.
Näitus ajendas mõtlema fantaasia tähenduse üle inimelus, kaugete rännakute unistuste ja romantika üle, reisimise ja mereseikluste üle.
Avamisel osalesid näituse kuraator ja Itaalia suursaadik Eestis ning kultuuriosakonna juhataja.
Lapsed said kuulda eesti, inglise ja itaalia kõnet, proovisid mängida "Kartograafi" ja õppisid kuduma erinevaid meresõlmi.
Raamatukogus käimine oli tore!
Narva Keskraamatukogu
Klassijuht - Narõškina Zh.V.