Menüü

Meditsiini ajalugu

02.03.2023

22. veebruaril 2023 toimus Narva Pähklimäe Gümnaasiumi abiturient Yuliya Sushkevich 7.-9.klassi õpilastele huvitav tund teemal “Meditsiini ajalugu”.
Seminari formaadis üritusel said lapsed teada tuntud inimestest, kes panustasid meditsiini arengusse, esimesi teadusavastusi selles vallas.
Õpilased avardasid oma silmaringi sellistes valdkondades nagu homöopaatia, alkeemia ja fütokeemia, samuti õppisid tundma ravimtaimi ja nende kasutusalasid. Osa seminarist
oli pühendatud uute ravimite loomisele, kliinilistele uuringutele, sealhulgas ravimite mõju uurimisele kõikidele patsiendi- ja loomarühmadele. Samuti puudutati immuniseerimise ajaloo ja kaasaegsete vaktsiinide ohutuse teemat.
Väga meeldiv, et kuulajad tajusid uusi teadmisi suure tähelepanu ja huviga, osalesid aktiivselt arutelus, avaldasid arvamust. Lapsed avaldasid soovi taolist klassivälist tegevust uuesti külastada. Pealegi on Julial selles suunas uusi ideid, näiteks rääkida vitamiinidest ja mikroelementidest, tasakaalustatud toitumisest ja taimetoitlusest.
Julia lõpetab tänavu Tartu Ülikooli apteekri erialal. Avaldame talle tänu koostöö eest meie gümnaasiumiga.