Menüü

Otse päikselisest Napolist!

Otse päikselisest Napolist!
Lõppemas on Erasmus+ projekt nimega "Pausiaeg", mille raames külastasid meie gümnaasiumi 20 õpilast ja 6 õpetajat Türgit, Hispaaniat, Rumeeniat ja Itaaliat. Napolis osales meie meeskond rahvusvahelise teaduse naiste ja tüdrukute päeva tähistamisel, tehes väärikaid ettekandeid NPG lõpetajatest Elizaveta Yolshinast ja Valeria Lullast, kes tegelevad Cambridge'i ülikoolis teadusega. Õpilased meisterdasid itaalia, hispaania, rumeenia ja türgi mänge ning demonstreerisid ka Eesti mänge. Kõik see on ideaalne võimalus ennetada koolikiusamist ja õpilaste liigset vidinatega veedetud aega. Kõige rohkem rõõmustas õpilasi see, et mängud peeti õues. Elav ja aktiivne suhtlemine tasus end ära: poisid said üheks pereks, suhtlesid, õppisid koos uusi asju, veetsid lõbusalt aega ja veetsid lihtsalt toredat aega uues kultuuriruumis.
Lisaks haridustegevusele õppisid poisid tundma ümbritsevat maailma, Itaalia rikkalikku kultuuri ja ronisid isegi Vesuuvile kraatri enda juurde!
Õpilaste rõõmsaid nägusid nähes veendute taaskord Erasmus+ programmi vajalikkuses ja olulisuses!!!