Menüü

Tartu kesklinna vaatamisväärsustega tutvumine ja ANNAA külastamine.

10. veebruaril külastasid Tartut 6A ja 6C klassi õpilased.
Reisi eesmärk oli tutvuda Tartu kesklinna vaatamisväärsustega ja külastada ANNAA-d.
Jalutuskäigul oli lastel võimalus teada saada palju huvitavat linna ajaloo kohta. Nii külastasid tudengid ülikooli peahoonet, ülikoolist mitte kaugel jätkus giidi jutt Pirogovi mälestussamba juures, Toomemäel kuuldi Kristjan Jaak Petersonist, poeedist, kirjanikust, ühest “isast”. kaasaegne eesti kirjandus. Mäe põhjaosas jalutasime ümber vana, osaliselt restaureeritud toomkiriku hoone, kus asub Tartu Ülikooli muuseum. Rühm sai teada ka mõnest kuulsast teadlasest, kelle töö ja elu oli seotud Tartuga. Näiteks möödusime kuulsa bioloogi Karl Ernst von Baeri mälestussamba juurest. Seejärel peatusime Raekoja platsil, kuulsime Raekojast ja romantilise skulptuur-purskkaevu "Suudlevad tudengid" ilmumisest. Sõitsime bussiga esimese laulupeo paigast mööda.
Teine osa linnasviibimisest oli seotud ANNAA-ga: selles meelelahutus- ja teaduskeskuses tutvusid lapsed uue inimajule pühendatud näitusega ning veetsid mõnuga aega põhinäituse saalides. ANNAA teatris näidatud katsed avaldasid kõigile muljet.
Kõigile meeldis reis väga.
Kuuenda klassi õpilastega reisil kaasas olnud õpetajad olid Narõškina Ž.V., Openenko V.S., Stalnuhhina I.I.