Menüü

NPG lõpetajate kohtumine 12. klassi õpilaste Sofia Borinskajaga

06.02.2023

Loogiliseks ja väga kasulikuks vilistlaskohtumise õhtu jätkuks on praeguste kooliõpilaste kohtumised meie endiste õpilastega, kes pärast Pählimäe Gümnaasiumi lõpetamist jätkasid õpinguid ülikoolides. Ja mitte ainult Eesti, vaid ka teiste riikide ülikoolides.
Tänane külaline, kes kohtus 12. klassi õpilastega, oli Sofia Borinskaja, kes tuli NPG klassikaaslaste 25. juubelikohtumisele, olles nüüd Peterburi bioloogiaprofessor. Elizabethi ülikool, New Jersey.
Sofya rääkis inglise keeles USA haridussüsteemist, kus ta on elanud viimased 22 aastat, oma haridusteest pärast meie kooli lõpetamist ning kahe ja poole aastast Tallinna Tehnikaülikoolis, tööst doktorantuuris. biomeditsiinis, mille ta sai juba USA-s.
12. klasside õpilased pidasid vestlust kasulikuks, kuulasid tähelepanelikult ja esitasid küsimusi Ameerika ülikoolides õppimiseks stipendiumi saamise võimaluste ja selle riigi õppeprotsessi eripärade kohta.
Aitäh Sophiale soovi eest oma akadeemilist ja elukogemust jagada!