Menüü

Rahvusvaheline linnupäev

01.02.2023

Iga-aastast tähtpäeva Rahvusvahelist linnupäeva tähistatakse kindlal kuupäeval – 1. aprill 2023 ei jää erandiks. Number valiti põhjusega, kuid viidates lindude naasmisele lõunast oma kodumaale. Linnud naasevad koju märtsi lõpus - aprilli alguses.
Aga lindude jaoks tuleb raske aeg jaanuaris ja veebruaris. Külmadel päevadel otsivad linnud toitu terve päeva. Talvel ei karda linnud nii külma kui nälga. Lühikese talvepäeva jooksul jõuavad linnud vaevu nälga kustutada.
Linnud tulevad meie kodudesse abi otsima, me peame neid aitama. Seetõttu on 2. klassi lastel praegusel ajal heaks traditsiooniks saanud lindudele söögilaudade valmistamine ja nende kooli ümber riputamine. Teisel aastal hoolitsevad nad talvel lindude eest.
Keegi lõikas piimapakist välja sööturi, keegi tegi selle oma vanematele vineerist, keegi ostis just poest. Täname teid ja nende vanemaid selle eest!
Klassijuhataja 2.a klass Svetlana Efimova

Fotod