Menüü

Charles Perrault' lood

13.01.2023

Heaks heaks traditsiooniks on saanud meie koolis iga-aastaselt tähistada tähtpäevakirjutajate sünnipäevi. Möödunud kevadel toimus meie koolis Korney Tšukovski loomingu ainetel intellektuaalne viktoriin. Ta oleks saanud 140-aastaseks). Tänavu 11. ja 12. jaanuaril kogunesid meie aulasse taas linna 7 kooli võistkonnad Charles Perrault (ta oleks 12. jaanuaril saanud 395-aastaseks) aastapäevale pühendatud mängule.
Charles Perrault’ muinasjutte loevad ja jutustavad vanemad oma lastele juba varasest lapsepõlvest peale. See on üks kuulsamaid kirjanikke. Tõsi, ta ei komponeerinud oma kuulsaid muinasjutte ise, vaid töötas ümber või jutustas ümber lugusid, mida kuulis kas lapsepõlves või poja õe käest. Ainus autoriteos on muinasjutt "Rike-tuft".
Mängus osalenud poisid tutvusid kirjaniku elulooga. Seejärel vastasid nad küsimustele Charles Perrault' eluloo ja loomingu kohta. Neil tuli täita erinevaid muinasjuttudega seotud ülesandeid. Meeskonnad töötasid koos. Nad panid kiiresti pusled kokku ja arvasid, millisest muinasjutust nad illustratsiooni said. Vastati viie muinasjutu küsimustele, lahendati ristsõna, tehti kindlaks, millisest muinasjutust katkend, millisest illustratsioonitööst. Ülesanded olid erinevad. Näiteks muinasjutu "Saabastega puss" kallal töötades otsisid lapsed selle muinasjutu katkendites ebatäpsusi. Muinasjutu "Tuhkatriinu" nime arvamisel pidid lapsed näitama oma vene keele oskust: tähestiku tundmist ja sõna koostist. Ja meeskonna kaptenid pidid matemaatikavõistlusel näitama, kui hoolikalt nad muinasjutte loevad. Neile esitati palju küsimusi, mille vastused olid numbrid ("Mitu last oli puuraiduri peres? Mitu haldjat kutsuti külla? Jne). Kaitsti meie kooli au II klasside paralleelis klassi poisid S. Efimova) ja kolmandate klasside seas - 3. klassi poisid (õp N. Leonova).Mõlemad meie võistkonnad olid võistluseks väga hästi valmistunud.Kõigile küsimustele andsid õiged vastused.

Tubli, poisid.

Fotod