Menüü

Õppekäik Kalevipoja muuseumisse

31.10.2022

Esimesel päeval pärast sügisvaheaega toimus 7B klassi õppekäik. Plaan oli Kääpa külas asuva Kalevipoja muuseumi ja Elistvere metsaloomaaeda külastamine.
Muuseumis tehti ekskursioon, mille käigus lapsed nägid eepose erinevaid väljaandeid "Kalevipoeg", eesti kunstnike maalid, mis on inspireeritud rahvakangelase kuvandist. Samuti
vaatas eestikeelset filmi, mis jutustas seiklustest ja vägitegudest Kalevipoeg. Interaktiivse kaardi abil tutvusime eepose kangelasega seotud paikadega.
Ringkäik muuseumis oli hea visuaalne kinnitus saadud õppetundidele teemakohast kirjandust ning võimaldati praktiseerida ka eesti keeles.
Peale muuseumi läksime Elistverre metsaloomaaeda, kus saab näha Eesti metsades elavaid loomi võimalikult looduslähedastes tingimustes.
Lastel õnnestus näha karu, rebast, hunti, piisonit, põhjapõtra, põtra, marten, oravad, erinevad kodunärilised, küülikud. Seitsmenda klassi õpilased õppisid huvitavat
iga looma omadused, elukoht ja kuidas nende elu looduses kulgeb. Meeldivaks lõpetuseks tegusale päevale oli väike piknik Kauksi linnakeses kaldal Peipsi järv. Õhk, küllastunud männi aroomist, järve rahulikust avarusest, mahajäetud rannas, selge oktoobripäev tõi rahu isegi rõõmsatele ja rahututele hingedele seitsmenda klassi õpilased.