Menüü

19. oktoober – lütseumipäev

19. oktoober on igale vene inimesele südamelähedane päev – lütseumi aastapäev.
Täna, teise tunni alguses, andis kogu päevale tooni kooliraadio, mis rääkis selle erilise päeva olemusest ja tähtsusest vene kultuuris, millesse meil on au kuuluda.
Infoekraanidel on terve päeva jooksul näha 10. klassi õpilaste filmitud video, kus Puškini luuletusi lugesid erinevad koolipere liikmed: algklassiõpilastest õe, personalispetsialistist direktorini.
Teisel korrusel, kella all, on korraldatud väike galerii - esitletakse Aleksander Sergejevitš Puškini portreesid, mille on maalinud kooli õpilased andeka Maria Samburenko juhendamisel.
Pärastlõunal korraldatakse Narva Pai koolis traditsiooniline Puškini ball 4.-6.klasside õpilastele, kuhu on meie koolist kutsutud kaks paari 4A klassi õpilasi: Alisa Ostov - Arseniy Kovalenko ja Alisa Krat - Christian Dmitriev. . Sellest üritusest tehakse eraldi reportaaž ja soovime, et kutid saaksid balli parimateks paarideks. Homme toimub ball gümnasistidele, kuhu panime üles ka kaks paari.
Tahaksin lõpetada Aleksandr Sergejevitši sõnadega: "Austus mineviku vastu on omadus, mis eristab haridust metsikusest."
Imeilusat Puškinipäeva Zephyri lehvitamisel ja muusade paitamisel!
Ürituse algataja ja innustaja: vene keele ja kirjanduse õpetaja Ljudmila Skokova