Menüü

Seiklused Rannapungerja jõeorus.

27.09.2022

23. septembril külastasid 4. A ja 5. E klassi õpilased õppekäigul Peipsi piirkonna huvitavaid kohti. Koolinoored kuulsid Peipsi-äärsete jõgede ja asulate nimede ajalugu. Saime teada, mis kasu jõgi talvel toob, mis on puutünnide valmistaja nimi.
Selgub, et legendaarne Eesti kangelashiiglane Kalevipoeg toitis Avinurme külas kõiki kohalikke haugiga! Ja Avinurme küla vapil on kujutatud haugi! Nägime Rannapungerja tuletorni.
Väike, kuid ebatavaline retk 1000 meetri pikkusel kitsarööpmelisel raudteel rongiga andis erilise hõngu! Nägime ja seisime Yaruska kaetud sillal. 2013. aastal ehitatud Jaruska puitsild on ainulaadne selle poolest, et see on esimene kaetud sild Eestis. Piknik Kauksis oli harjumatult kauaoodatud ja maitsev!
Reisi lõpus selgus väikese viktoriiniga kõige tähelepanelikum turist! Kõik said magusa maiuse! Tahad ka sinna külla minna? Seejärel helistage meie giidile Jevgeni Oleninile. Temaga koos tunnete huvi!