Menüü

Eesti Vabariigi president Alar Karis Narva Pahklimäe Gümnaasiumis

Täna on meie gümnaasiumil au tervitada Eesti Vabariigi presidenti Alar Karist.

Külaskäik algas vestlusega kooli juhtkonnaga, mille käigus rääkisid direktor V. Konovalov ja õpealajuhataja O. Elksnin Pähklimäe Gümnaasiumist, õppetraditsioonidest ja meie kooli eripärast. Presidenti huvitas õppeprotsessi probleemsete kohtade olemasolu ja üleminek eesti keelele vene koolis. Vaatamata sellele, et see on keeruline protsess, eriti siis kui puudub piisav keelekeskkond, üleminek on väga vajalik ja õpetajaid tuleb keeleõppes toetada.

Seejärel kohtus president õpilasesinduse õpilastega, kes rääkisid, millega nad koolis tegelevad ja milline on nende roll otsuste tegemisel. President küsis omakorda, millisena näevad aktiivsed tudengid oma sünnilinna tulevikku. Vestlus oli konstruktiivne.

Pärast seda pidas Alar Karis kooli aulas gümnasistide ees kõnet, märkides oma sõnavõtus, et hea riigikeeleoskus avab edaspidi koolilõpetajatele palju rohkem uksi. Pärast presidendi kõnet oli õpilastel võimalus esitada riigi esimehele kõiki neid huvitavaid küsimusi. Gümnasistid olid tublid, nad ei kõhelnud presidendilt küsimast täiesti erinevatel teemadel: alates tema isiklikest saavutustest kuni presidendi mõteteni sõjast Ukrainas; inflatsiooni ohjeldamist puudutavatest otsustest ja Alar Karise mõteteni põlevkivienergeetika "matusest".

Kohtumise lõpus andsid üheksanda klassi õpilased Milena Fedorova ja Diana Pavlova presidendile tänase kohtumise mälestuseks üle oma maali kahest lõuendist, mille nad oma loovtöö raames maalisid. Maalil on kujutatud Narva linnus ja Joaoru puhkeala. President jättis omakorda õpilastele "kingitusi": maitsvaid maiustusi ja õunu.

Avaldame presidendile oma tänud meie kooli külastamise eest, huvitavate ja ausate vastuste eest õpilaste küsimustele.