Menüü

Ebatavaline emakeelepäev!

15.03.2018

14.märtsil 2018 algusega kell 13.00 toimus Narva Keskraamatukogu ruumes 7.C klassi õpilaste ühistund SA Eesti Maaelumuuseumidega teemal „Kartul meie teine leib“ eesti keeles.

Põllumajandusmuuseumi töötajad tutvustasid õpilastele näitusele välja pandud eksponaate ja jutustasid kartuli päritolust ja levikust, kartulikasvatuse ajaloost ning kasutatavatest töövõtetest, tööriistadest ja masinatest, kartuli kasutusvõimalustest, kartuli olulisusest meie toidulaual ja tervislikul toitumisel. Lisaks toodi välja teave kartuli kasulikkusest ja toitainete väärtusest inimese organismile. Pärast lühikest teoreetilist osa said lapsed ise veenduda tärklise hulga suuruses erinevates toiduainetes, sest tehti katsed kartuli ja tärklisega. Toimus töötuba, õpilased tegid katseid ja vaatasid tärklise ning kartuli koostisosi mikroskoobist. Õpilased said teada, mis paneb kartuli vee pinnal ujuma. Muuseumitöötajad tutvustasid ka teisi töötube, mida korraldab nende muuseum haridusprogrammide raames ja pakkusid maitsta kartulikooki ning iseküpsetatud rukkileiba. Niisugune tund meeldis õpilastele ning nad nõustusid muuseumitöötajate väitega, et tasub nende muuseumisse tulla ja oma silmaga näha palju uut ja huvitavat. Tore emakeelepäev õnnestus ja kandis vilja!

Näitus jääb avatuks Narva Keskraamatukogus 30.aprilli ning meie kooli 7.A ja 5.R klassil on ka võimalus osaleda nendes üritustes 02.aprillil, aga soovitame ka kõigil teistel huvilistel külastada seda põnevat näitust „Kartul meie teine leib“.

Inguna Joandi