Menüü

Eesti 100. juubeli tähistamine integreeritud digitundides

28.02.2018

21.  ja  22. veebruaril toimusid  Narva Pähklimäe Gümnaasiumis digitunnid, mis olid pühendatud Eesti 100. juubelile.

Eesti keele, ajaloo ning  arvutiõpetuse integreeritud tunnid  olid läbi viidud 9. ning 12. klassides ning nende   eesmärgiks oli laiendada õpilaste silmaringi, rikastada teadmisi Eesti ajaloost ja kultuurist, viia õpilasi Eestis toimuvaga kurssi  ning tähistada üheskoos Eesti 100. juubelit.

Digitund algas ajurünnakuga ning  lõppes refleksiooniga, mis on kajastatud   www.answergarden.ch  keskkonnas. Kõik õppeülesanded ja juhendid leidsid õpilased õpetaja blogist www.weebly.com. Lapsed  heitsid pilgu Eesti ajalukku: lehitsesid e-raamatut, tutvusid uue sõnavaraga,  koostasid 1918. a  veebruarikuu kronoloogilise sündmustiku ning vastasid küsimustele. Kodulehel  www.worksheets.theteacherscorner.net    koostasid ka ristsõna uute mõistetega.

Et Eestis toimuvaga kursis olla  tutvusid lapsed ka erinevate juubelinädala sündmustega ev.100.ee kodulehel, valisid üritusi, mida oleksid tahtnud külastada ning põhjendasid oma valikut.

Lõpuks  lasid õpilased fantaasial vabalt lennata  ning lõid  oma logo  www.ev.100.ee  veebilehel. Õpilaste logod on saadetud EV100 kodulehele  ning tervitused Eestile  ja  ülejäänud tunnitegvused  on õpilaste poolt avalikustatud  www.padlet.com keskkonnas.

Tund oli  hariv, mitmekesine ning väga põnev.

Darja Berestova, eesti keele õpetaja