Menüü

Karjäärinõustamine

Karjäärinõustamine on inimese toetamine teadlike karjääriotsuste tegemisel ja elluviimisel. Nõustamine loob eeldused, et inimene suudab paremini analüüsida iseennast ja oma võimalusi ning planeerida ja ellu viia isikliku karjääriplaani tuginedes elukestva õppe põhimõtetele.

Karjäärinõustamist pakuvad Rajaleidja keskused. Nõustamisteenuse pakkumiseks kuni 18aastastele on vajalik anda nõusolek isikuandmete töötlemiseks. Teenused on kuni 26aastastele tasuta. https://rajaleidja.innove.ee/karjaarinoustamine/

Karjäärinõustaja toetab inimest karjääriplaneerimisel aidates tal suurendada teadlikkust iseendast, hariduse ja tööturu võimalustest, püstitada eesmärke ning kavandada tegevusi nende eesmärkide saavutamiseks.

Meie kooli karjäärikoordinaator on psühholoog Igor Rasstrõgin tel 356 9831

igor.rasstrogin@pahklimae.edu.ee, (ruum 101, asub esimesel korrusel).

Tegevus karjääri planeerimise küsimustes Narva Pähklimäe Gümnaasiumis

• Individuaalne konsulteerimine karjääri küsimustes Rajaleidja Keskuse spetsialistidega
  • IX-XII klasside õpilaste grupiviisiline karjäärialane testeerimine
  • Karjääri planeerimisega seotud infomesside ja näituste külastamine õpilaste poolt