Menüü

Eesti keel õppeainetes 2019

Aprillikuu on LAK-kuu ning seoses sellega toimub hulk eesti keelega seotud põnevaid üritusi. Teist aastat järjest toimub Narva Pähklimäe Gümnaasiumi baasil eesti keelele pühendatud lõimitud linnaüritus „Eesti keel õppeainetes“. Sellel aastal toimus kooli aulas üritus 17.aprillil algusega kell 14.00. Üritusele registreerus 4 kooli: Narva Vanalinna Riigikool, Narva Kesklinna Gümnaasium, Narva 6.kool, Narva Pähklimäe Gümnaasium. Iga kooli meeskonnas oli neli 7.klassi õpilast. Lisaks moodustati kohaletulnud õpetajatest ka üks naiskond, kes edukalt tegi kõik kaasa ja kogus 70 punkti 84 võimalikust punktisummast. Õpilased töötasid 6 töörühmas: ajalugu, eesti keel, geograafia, kultuurilugu, käsitöö, matemaatika. Ülesanded olid mitmekülgsed ning õpilastel oli võimalus kinnistada koolitunnis omandatud teadmisi, lisaks avardada oma silmaringi. Töötubades tuli ühendada tuntud isiku pilt, nimi ja tegevusvaldkond, tunda ära Eesti vaatamisväärsused, leida nende juurde asukoht ja nimetus, järjestada eesti keele käänded koos küsisõnade ning käändega kasutatava tegu- ja nimisõnaga, tunda ära pildil olev riietusese ning lisada juurde valmistamisviis. Matemaatikaga seotud töötoas tuli täiendada laused sobivate arvsõnadega ja kultuuriloolises töötoas leidsid õpilased eestikeelsetele vanasõnadele venekeelsed vasted. Õpilased olid tegevustes aktiivsed ja huvitunud.

Tasavägises võitluses saavutas Narva Vanalinna Riigikool - 1. koha, Narva Pähklimäe Gümnaasium – 2.koha, Narva Kesklinna Gümnaasium – 3.koha, Narva 6.kool – 4.koha. Ürituse käigus esines kooli 11.klassi õpilane Alissija Mihhailova kahe tuntud lauluga eesti keeles. Suur tänu talle meeldiva esinemise ja abi eest! Ürituse viimases osas avanes õpilastel võimalus individuaalselt jõudu proovida KAHOOT! mängus, mille küsimused olid ka seotud Eesti ja eestlastega.

Üritus oli igati kordaläinud ning Narva Pähklimäe Gümnaasiumi eesti keele õpetajad – korraldajad Inguna Joandi ja Natalja Zahharova tänavad kooli 10. ja 11.klassi õpilasi (T.Konovalova, D.Bjorkland, A.Mihhailova, A.Varśavskaja) abi eest ning kõiki osalejaid aktiivse ja asjaliku osavõtu eest sellel üritusel.

Edu eesti keele õppes ning uute kohtumisteni uuel õppeaastal!

Inguna Joandi
NPG eesti keele ainesektsiooni juhataja