17.01.2017 Linnavolikogu
Teisipäeval, 17.jaanuaril, käisid meie gümnaasiumi 10. ja 11. klassi õpilased Narva Linnavolikogus. Selle koolivälise ürituse eesmärgiks oli näidata, kuidas töötab kohalik omavalitsus, ning anda õpilastele võimalus tutvuda linnavolikogu liikme tööga.

Pärast sissejuhatavat loengut algas volikogu istung, kus saadikute rollis olid meie gümnasistid, aga juhatas istungit Narva Linnavolikogu esimees Aleksandr Jefimov. Üritusest võtsid osa ka Narva Linnavolikogu liikmed Heli Adamovitš ja Vladimir Butuzov, kes esitasid ettekannetega ning vastasid õpilaste küsimustele. Iga päevakorra küsimuse arutelu tekitas õpilastel suurt huvi, vaidlusi ja elavaid diskussioone, aga meie lapsed suutsid näidata, et nad oskavad töötada meeskonnas ja leida kompromislikke otsuseid.

Õpilaste jaoks oli see suurepärane võimalus rakendada oma teadmisi praktikas. Lapsed said end proovida uues rollis ning vaadata seestpoolt, kuidas töötab kohalik võim. Pärast istungi lõppu oli õpilastel väga palju tundeid ja emotsioone. Eriti meeldisid neile soe vastuvõtt, päevakorra aktuaalsed ja huvitavad teemad ning reaalse istungiga sarnased töötingimused.

Täname korraldajaid ja kõiki osalejaid!