Seminar, pühendatud Sõnaraamatute ja Entsüklopeediate Päevale
Reedel, 20.novembril, alates kella 15:30 kuni kella 20.00 toimus Tartu Ülikooli Narva Kolledžis õppeseminar, pühendatud Sõnaraamatute ja Entsüklopeediate Päevale.

Seminarist olid kutsutud osa võtma Ida-Virumaa ja Tallinna gümnaasiumiastme klasside õpilased. Seminari pea-eesmärk — tutvustada gümnaasiumi õpilastele sõnaraamatute ja entsüklopeediate mitmekesisust, näidata nende, kui allikate, osa kaasaegse õppe-haridusliku protsessi uurimistegevuses ning arendada nende süstemaatilise kasutamise kultuuri.

Seminaril esinesid õpetajad-metoodikud ja TÜ Narva Kolledži vene keele ja kirjanduse lektoraadi juht Olga Burdakova.

Seminari viis läbi Tartu Ülikooli Narva Kolledži vene keele ja kirjanduse lektoraat Narvas asuvaVene Föderatsiooni Generaal-Konsulaadi toetusel.

X A klassi õpilased, ja nimelt: Julia Suškevitš, Darja Antoškina, Oleg Markelov, Artjom Platonov, Egor Petšorin ja Oleg Semjonov – esindasid meie gümnaasiumi sellel üritusel. Nad töötasid nii komandos kui ka individuaalselt. Näiteks Oleg Markelov ja Artjom Platonov esinesid oma kõnedega teemal „Sõnaraamatud on vajalikud nii kaasaegsetele lugejatele kui ka kirjanikele“ oraatorite konkurssil.

Kõik osavõtjad omandasid uusi oskusi ja said teada midagi uut. See oli huvitav üritus.