Tööõpetused neljandas klassis
Neljandast klassist alates lähevad poiste ja tüdrukute tööõpetused lahku. Tüdrukud hakkavad heegeldama-kuduma ja poisid puu- ja metallitööd tegema. Õppeaasta algul tutvusid meie õpilased ohutustehnika ja tuleohutuse nõuetega ja kinnitasid tutvumist vihikutes allkirjaga. Küll nad teavad, et teravate nugade, sae ja kääridega peab ettevaatlik olema.
Mida võiks poiss kasvades õppida? Ta võiks osata noaga ümber käia. Suvel on mõnus koduõue basseinis või väikeses ojakeses purjepaadikest ujutada. Me hakkasime puukoorepaati meisterdama.
Poisid teadsid, et laevuke on eest kitsam ja teravam, sest nii liigub ta vees kiiremini. Tagumine pool ehk ahter on aga laiem. Veel tuleb laevukese põhja uuristada kajutile süvend ning masti jaoks auk.
Esimese tunni ajal tegime proovi, siis jätkasid nad oma meisterdamist vabatahtlikult kodus.
Mina tänan väga vanemaid, isasid, kes oma poegadel paadid, purjelaevad valmis aitasid meisterdada. Arvan, et kõige parem on seda teha koos isaga või mõne vanema sugulase valvsa silma all. Iga lapsevanem jälgib oma last, vaatab tema üldist käitumist ja saab aru, mida ta on võimeline tegema ning mida mitte.

«Если очень хочешь – своего добьешься,
А мальчишке снились якоря.
Стал мальчишка капитаном, и давно его качают
Вовсе не бумажные моря».

Puutöö sobib poistele väga ja on mõnus. Järgmisel tunnil pesulõksust ja jäätisepulkadest tegime lennukit.
Poisid meisterdasid loovalt ja selle tulemus on lennuväli, kus on reisijate lennukid, spordilennukid, sõjalennukid. Mõned õpilased kinnitasid kõhu alla magneti. Nii saab lennuki kinnitada näiteks külmiku ukse külge ja siis selle nina vahele mõne teate pista. Meeldivat lendu!

Õpetaja Olga Vallimets